AVUSTURYALI YATIRIMCILARA İHALE DAVETİ

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Avusturyalı yatırımcı firmaların kamu-özel işbirliği çerçevesinde şehir hastaneleri projesi için ihalelere katılmasını istediklerini söyledi.

 Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Avusturya Sağlık Bakanı Alois Stoger ile ortak basın toplantısı düzenledi. Sağlık Bakanı, Avusturya ile sağlık alanında ortak çalışmalar yapacaklarını belirterek, özellikle sağlık turizminde yaşlı bakımıyla ilgili işbirliği içerisinde olacaklarını bildirdi.

“Avusturya’dan Yatırımcı Firmaların da İhalelerimize Dinamik Bir Şekilde Katılmalarını Değerlendirdik”
Sağlık turizminde yaşlı bakımıyla ilgili yapılabilecek çalışmalar hakkında da konuştuklarını dile getiren Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Bunun dışında kamu-özel işbirliği çerçevesinde önemli şehir hastaneleri projelerinde Avusturya’dan yatırımcı firmaların da ihalelerimize dinamik bir şekilde katılmaları konusunu da aramızda değerlendirdik. 8 Kasım 2001 tarihinde Avusturya ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan işbirliği anlaşmasının yeniden güncellenmesini konuştuk. Ayrıca 4-5 Temmuz’da Avusturya’da yapılacak obeziteyle ilgili bir davetleri oldu. Davete, olağanüstü bir durumumuz olmazsa katılma niyetimizi belirttik. 

‘Herkes için Sağlık’ ile EXPO 2020
Avrupa Birliği sürecinde Avusturya’nın duruşuna ilişkin Türkiye’nin burukluğunu ifade ettik, ama bunu İzmir’deki EXPO 2020 ile ilgili güçlü desteklerini istediğimizi belirttik. Onlar da ‘Herkes için Sağlık’ başlıklı EXPO 2020 için mutlu olduklarını ve gönülden destek vereceklerini ifade ettiler. Önümüzdeki süreçte iki ülke arasındaki ilişkilerin çok daha güçlü olacağına inanıyorum.” 

“Özellikle Tütün Tüketimi Konusunda Bizim Öğreneceğimiz Çok şey Var”
Avusturya Sağlık Bakanı Alois Stoger, Türkiye’nin dinamik bir şekilde geliştiğini ve kurumlarda hizmetlerin dinamik bir şekilde verildiğini belirterek, “Birlikte yapacağımız işler üzerine konuştuk. Sağlık Bakanı olarak ‘Herkes İçin Sağlık’ sloganıyla bir fuar oluşturulması beni de çok sevindiriyor. Bu söylem kulağa çok güzel geliyor. Bilgi alışverişi konusunda birlikte çalışmamızın verimli olacağına inanıyorum. Özellikle tütün tüketimi konusunda bizim öğreneceğimiz çok şey var” dedi. 

Doğru, etik ve tarafsız haberciliğin adresi Med-Index : www.med-index.com Mutlaka ziyaret edin!