ALMAN – TÜRK PLASTİK CERRAHLAR ORTAK ÇALIŞMALARA İMZA ATACAK

Almanya ve Türkiye’deki estetik ve plastik cerrahların teorik ve pratik bilgi alışverişini sağlaması için Alman – Türk Plastik Cerrahi (VDTPC) Derneği kuruldu.

Gün geçtikçe ülkemizdeki estetik ve plastik cerrahlar büyük başarılara imza atıyor. Alman – Türk Plastik Cerrahi (VDTPC) Derneği ile yapılan çalışma ve araştırmaların hız kazanması hedefleniyor. Dernek yönetim kurulu üyesi Dr. Murat Dağdelen, Med-Index’in dernek hakkındaki sorularını yanıtladı. 

Derneğiniz hakkında kısaca bilgi verir misiniz?
Aldığımız sorumluluk ile Dünya’ya iyi plastik cerrahı ve iyi insan yetiştirmede katkıda bulunmak, araştırma, sorgulama, öğrenme, öğretme, uygulama, sağlık ve eğitim ihtiyacına evrensel, bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet eden, plastik cerrahinin daha da gelişmesi için çalışan, dünya plastik cerrahi kurumları ile işbirliği yapan, örnek bir dernek olmak.

Ne gibi faaliyetleriniz var? Derneğinize kimler üye olabiliyor?
Alman – Türk Plastik Cerrahi (VDTPC) Derneği, adından aldığı sorumluluğu yerine getirmenin gururu ile bilimsel, sosyal ve kültürel başarısını bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda kanıtlamış temel değerlerinden ödün vermeden çağdaş bilim, yönetim, öğrenim ve eğitim anlayışı ile dünya bilimsel dernekleri arasına girmiş, lider bir dernektir. 

Alman – Türk Plastik Cerrahi (VDTPC) Derneği 2010 yılında Dr. Murat Dağdelen ve Dr. Mehmet Atila öncülüğünde kurulmuş, Plastik ve Estetik Cerrahi Derneğidir.
Üyelerimiz; Almanya ve Türkiye’den olup Plastik ve Estetik Cerrahi alanında çalışmalarını sürdüren hekimlerden oluşmaktadır.

Derneğimizin amacı Alman ve Türk Plastik Cerrahları arasında iletişim kurmak, bilgi alışverişinde olmak ve ortaklaşa bilimsel ve klinik çalışma araştırmalar düzenlemek, yenilikleri sürekli ve güncel tutabilmek için bilimsel toplantılar, sempozyumlar ve kongreler düzenlemek, her iki ülkenin Plastik ve Estetik Cerrahisinin daha da gelişmesinde katkıda bulunmak. Bu hedeflere ulaşmak için Almanya ve Türkiye arasında, estetik ve plastik cerrahların aktif olarak en uygun teorik ve pratik bilgi alışverişi teşvik edilmelidir. Derneğimiz üyelerine Almanya ve Türkiye’de ulusal ve uluslararası bilgi alışverişini desteklemek amacıyla estetik ve plastik cerrahi konularında diğer ulusal ve uluslararası derneklerle, ileri seviyede bulunan üniversite ve hastanelerle ilişki kurup bilimsel olarak eğitim ve stajlar tertip etmeyi amaçlıyoruz. Derneğimiz Alman –Türk Estetik ve Plastik Cerrahların resmi temsilcisidir.


Derneğimiz ayrıca Türk ve Alman kökenli hastalar için bir bilgi platformu sunuyor. Bu bağlamda, derneğimizin web sitesinden (www.vdtpc.de) üyelerimize ait veritabanından bulundukları klinik, ameliyat spektrumları ve internet bağlantılarıyla ilgili bilgi edinilebiliyor.

Yönetim:
Dr. med. Mehmet Atila (Başkan)
Dr. med. Murat Dağdelen (2. Başkan)
Dr. med. Arman Ivoghli (Sekreter)
Dr. med. Mirko Matthias Fuchs (Sayman)

Derneğinizin iletişim bilgileri nelerdir?
Web adresimiz: http://www.vdtpc.de mail adresimiz: info@vdtpc.de