LABOR TIP BAYİLERİYLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Bayilerinden güç alarak büyüyen Labor eğitim sonrası düzenlediği yemekte yeni yatırımları ve gündemdeki sağlık konuları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Düzenlenen bayi eğitim toplantı yemeğinde bayiler, birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı bulurken, yeni ürünlerin pazar payı hakkında da bilgi aldılar. Labor Tıp hakkında konuştuğumuz Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Adadan, firmalarının çalışmaları hakkında bilgi verdi.

1972 yılında kurulan Labor Tıp laboratuar ürünlerini ithal ederek Türkiye pazarının kullanımına sundu. 1975 yılından itibaren genel cerrahi, yoğun bakım, beyin cerrahisi ve sarf malzemeleri üzerine de çalışmalar yürüten firma, bu anlamda pazarın önemli bir kısmını elinde bulunduruyor. 4 ortak olarak ticari yaşamına başlayan şirket, 1985 yılından itibaren 2 ortak olarak yoluna devam ediyor. Çalışma stratejisini bayi sistemine göre düzenleyen firma, önemli bir atılım yaparak ürün sayısını arttırdı. Tam kadro tüm bayilerin bulunduğu toplantıdan, bayilerin memnun ayrıldığı gözlendi.

Ürün tercihleri hakkında bölgere göre değişiklik gözlemlendiği hakkında bilgi veren labor tıp yönetim kurulu başkanı dilek adadan ,yaklaşık 2 yıldır yara bakım ürünleri ile ilgili olarak ithalat yapıldığını ve konu ile ilgili olarakta pazar paylarınında giderek arttığını ,daha da ilerilere taşımak içinde araştırmalara devam edildiğini beyan etti. Adadan ayrıca ürün yelpazesi yelpazesi hakkında bilgi verirken yara bakım ürünlerinde foam ,hydrocolloid ve gel gibi farklı ürünlerle ilgilide hem kurum hemde bayiiler için tanıtım toplantılarının ve bayi ziyaretlerinin devam ettiğini belirtti. Tüm ürünlerle ilgili olarakta ıso –ce-fda belgerinin tamamının bulunduğunu ve kaliteden taviz vermeyerek, piyasaya hem hasta sağlığına destek olacak hem de uygun fiyatlı kaliteli malzemeleri sunma gayesinde olduklarını ifade etti.
Piyasaya sürdükleri ürünlerin tamamının Mısır’da üretildiğini dile getiren Adadan, ayrıca ürünlerinin tamamının Amerikan teknolojisi kullanılarak imal edildiğini söyledi. ISO, CE başta olmak üzere tüm kalite belgelerinin bulunduğunu ifade eden Adadan, “Kalite bizim için her şey demek, bu sebepten ürünlerimizin tüm kalite belgeleri bulunmaktadır” dedi.

İhalelere Girmiyoruz, Bayi Sistemiyle Çalışıyoruz
Hastane ihalelerine girmediklerini vurgulayan Adadan, bayii sistemiyle ürünlerini piyasaya sürdüklerini belirtti. Adadan bayi sistemleri ile ilgili olarak şunları söyledi: “TÜYAP Fuarına geldiğimizde 19 bayiimiz vardı. Fuarla birlikte 4-5 bayi daha eklendi. Şu anda 25 bayi sayısına ulaşmış durumdayız. Buna ek olarak 2-3 tane firma ile de bayilik görüşmelerimiz devam ediyor. Fuarlar bizim hedef kitlemize ve bayilerimize ulaşabilmemiz için güzel bir araç bu sayede, yeni bayiler kazandık. Ayrıca fuarda, sektörde yeni firmalarla tanışma fırsatı buluyoruz.”

Bayilerle sürekli irtibat içerisinde olduklarını böylece altyapı çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Adadan, ziyaretlerinde bayilere yeni ürünlerle ilgili bilgi verdiklerini kaydetti. Hastanelere ürün tanıtımı için bayilerle birlikte gittiklerini böylece piyasadaki ürünlerden memnuniyet ve şikayetleri birebir değerlendirme fırsatı bulduklarına belirten Adadan, kendi ürünlerinin avantajlarını da ilk ağızdan anlatma olanağı sunduklarını vurguladı. Bayi ziyaretlerinde aynı zamanda bayilere eğitim verildiğini kaydeden Adadan, “Bayi sistemimiz güçlenerek büyüyor, bizde bu güçten kuvvet alarak yeni yatırımlara yöneleceğiz” şeklinde konuştu.

Yeni yatırım alanlarının olduğunu ve bu konuda çalışmalara devam ettiklerini dile getiren Dilek Adadan, “Ancak bunları şimdi açıklamak istemiyoruz. Rakiplerimizin bizim bu çalışmalarımızla ilgili aynı alana yönelmelerini istemiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.