ARTIK GÖREMEYECEĞİNİZ İĞNE OLMAYACAK!

Ultrasonografi cihazı eşliğinde çalışan SonixGPS özelliği ile hekimlerin biyopsi yaparken biyopsi iğnesinin ilerlediği bölümü çok net ve belirgin bir şekilde görebileceğini belirten Medusa Tıbbi Cihazları Firma Yetkilisi Aydoğan Fidanoğlu, kullanıcıya pratik bir kullanım konforu getirerek hata payını sıfıra indirdiğini söyledi.

Başta ultrasonografi sistemleri olmak üzere tıbbi cihaz ithalatı, satışı ve teknik servisi alanında hizmet veren Medusa Tıbbi Cihazlar tarafından ülkemize bu alanda en son teknolojinin getirmeye devam ettiklerini belirten firma yetkilisi Aydoğan Fidanoğlu, “Kanada üretimi olan Ultrasonix marka Ultrasonografi sistemlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız. Ultrasonix ultrasonografi sistemlerine yeni standartlar getirdiği gibi benzeri olmayan teknolojileri de bünyesinde barındırıyor” dedi.

SonixGPS (Guidance Positioning System)
Fidanoğlu şunları kaydetti: “Rehberlik etme ve konumlandırma olarak adlandırabileceğimiz bu sistem sayesinde biyopsi iğnesinin ilerlediği yolu net bir biçimde ultrason ekranında gördüğünüz gibi; daha ne kadar ilerlemeniz gerektiği konusunda operatörü asiste eden bir teknoloji. Ayrıca bu sistemde klasik transduserlere adapte edilen ataçman olmadığı için giriş açınızı bağımsız olarak siz belirlersiniz. Bu sistem ultrasonografi cihazı ile senkronize çalışan ve manyetik alan sağlayan “GPS Arm” ve üzerinde özel sensör bulunan transduser ile iğnenin nereye ilerlediğini gösteren guide içersindeki sensörden oluşuyor. Bu teknoloji yüzeysel amaçlı lineer probta kullanıldığı gibi daha derin bölgeler için abdominal probda da kullanılabiliyor.”

SonixGPS ultrason eşliğinde yapılan biyopsi esnasında kullanıcıya üst seviyede bir kullanım konforu ve pratiği getirdiğini ifade eden Fidanoğlu, “Alışılagelmiş yöntemde iğnenin ucunu ultrason ekranında belli belirsiz görebilirsiniz, bu aşamada kullanıcı daha çok tecrübesi ile hareket etmektedir, bu teknoloji Girişimsel Radyoloji, Meme biyopsilerinde, Anestezi dalında olduğu gibi ultrason biyopsisinin yapıldığı her alanda rahatlıkla kullanılabilecek” diye konuştu.