YE, OYNA VE SAĞLIKLI OL

Çocuklar İçin Sağlıklı Beslenme Kılavuzu niteliği taşıyan “Ye, Oyna ve Sağlıklı Ol” kitabında iştahlı-iştahsız, yemek seçen-seçmeyen, bilgisayar bağımlısı olan-olmayan tüm çocukları sağlıklı tutmanın ipuçlarını veriyor.
Büyümesi, gelişip güçlenmesi için çocuğumuzu iyi beslemek gerekiyor. Harvard Tıp Okulu Beslenme Bölümü Kürsü Başkanı ve Pediyatri Profesörü Dr. W. Allan Walker “Ye, Oyna ve Sağlıklı Ol” adlı kitabında çocuklar üzerindeki araştırmalarını özetliyor ve çocuğunuzun daha iyi beslenmesine ve fiziksel olarak daha hareketli olmasına gerçekten katkıda bulunacak bir beslenme ve egzersiz için pratik bir eylem planı sunuyor.
Kitap 0-8 yaş arası çocukların şimdi yediklerinin onların ilerideki sağlıklarını nasıl etkilediğini anlatarak başlıyor. Anne sütünden sebze ve meyvelere, vitamin ve minerallerden içeceklere kadar her şeyi ele alıyor ve her konuda bilgiler yer alıyor.
“Dengeden Çıkmış Besin Piramidini Nasıl Sağlıklı Beslenme Piramidine Çevirebilirim ?”
Bundan 15-20 yıl önce o kadar çok hazır yiyecek ve çeşitli içecek yoktu. “Fast food” salgını tüm dünyayla birlikte ülkemizi de sardı. Ve çocuklar artık mahalle aralarında, park ve bahçelerde koşturup oynamıyorlar. Önce apartman çocuğu oldular, sonra da bilgisayara bağlı hale dönüştüler. Bu nedenle pek çok anne baba zamane çocuklarının dengeden çıkmış besin piramidini nasıl sağlıklı beslenme piramidine çevirebilirim diye kara kara düşünüp duruyor.
Ye, Oyna ve Sağlıklı Ol bu açıdan hem yararlı hem de etkili bir kitap. İştahlı-iştahsız, yemek seçen-seçmeyen, bilgisayar bağımlısı olan-olmayan tüm çocukları sağlıklı tutmanın ipuçlarını veriyor. Kitabın sonundaki yemek tarifleri yer alıyor.
ÇEKİLİŞ BAŞLIYOR!

Çekilişe katılmak için yapmanız gerekenler:

Blogu izlemeye almak ( yan tarafta siteye katıl yazan yere tık)

Facebook sayfamı beğenmek (kullanmayanlar için zorunlu değil)

– Bu yazının altına yorum yazmak

Adsız yorumlar dikkate alınmayacak. Adınızı ve mail adresinizi yazarsanız memnun olurum.

7 Haziran Perşembe günü saat 23:00’a kadar yorum bırakabilirsiniz. Çekiliş sonucu 8 Haziran Cuma sabahı buradan duyurulacaktır.

Çekilişi Handan Karahan kaznadı. Adresini ilettiğinde kitap gönderilecek.