ULUSLAR ARASI STANDARTTA ERGONOMİ

Bürotime, ofis mobilyaları üretiminin yanı sıra; sektöre ve iş dünyasına yönelik çeşitli çalışma ve etkinliklerde de öncü kimliğiyle yer almaya devam ediyor.

8 Mayıs’ta İstanbul Taxim Hill Otel’de Bürotime ve yenibiriş.com ortaklığı ile düzenleenen toplantı da “Ofis Ergonomisi” konusu üzerinde duruldu. Ana sponsorlardan olan Bürotime sağlıklı çalışma ile ilgili toplantıya yönetici, insan kaynakları yönetici ve uzmanları katıldı. “Ergonomi”yi tasarımın ilk koşulu sayan ve bu ilkeden hareketle, ürettiği tüm ofis mobilyalarında insan sağlığına verdiği önemin üzerinde duran Bürotime, bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmeyi sürdürüyor.

14’ü uluslar arası dergilerde, 59’u Türkçe dergilerde yayınlanmış 73 makalesi bulunan İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Özcan, kas iskelet hastalıkları ve ergonomi konusunda birçok başarılı çalışmaya imza atıyor. ‘Bel Ağrısı Hakkında Bilmek İstedikleriniz’ kitabı ile alanında araştırmalarını sürdürmeye devam eden Prof. Dr. Emel Özcan konuşmacı olarak yer aldığı toplantıda; ofiste ergonominin yararları, ofis çalışanlarında boyun, üst uzuv hastalıkları, bel ağrısı ve diğer sağlık sorunları hakkında konuştu. Ofiste ergonomik riskler ve çözümleri, iş istasyonunda temel ergonomik düzenlemeler, omurgayı ve vücudu doğru kullanma konusunda bilgi veren Prof. Dr. Özcan, egzersiz, fiziksel aktivite ve uygulaması hakkında bilgi verirken katılımcıların soru ve yorumları cevap buldu.

Yapılan İşe Uygun Mobilya
Ofis ortamında çalışanların günlük yaşantısının yaklaşık olarak 8-10 saatini masa başında geçirmek zorunda kaldığını belirten Bürotime Kurumsal Satış Yöneticisi Bülent Ferli, durum böyle olunca ofis ortamının, kaliteli çalışma sağlayacak, insanı motive edecek ve sağlık koşullarına uygun şekilde düzenlenmesi gerektiğine dikkat çekti. Çevrenin önemi kadar kullanılan hareketli mobilyalarında yapılan işe uygun olarak düzenlenmesi ve seçilmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Ferli, “Önceliğimiz ürettiğimiz ürünlerin tasarım değeri yüksek ve ergonomik standartlar açısından en üst seviyede olmasıdır. 2007 yılında aldığımız yeni karar çerçevesinde ürünlerimizi uluslararası ergonomi standartlarına uygun olarak revize etmeye başladık ve bu çalışmayı tamamlamak üzereyiz. Bundan sonraki çalışmalarımızda da en iyi kalitede ve ergonomi de ürünler yapmaya devam edeceğiz” dedi.