TUVALLERDE SAĞLIK İZLERİ

5 yıldır resim yapan Sema Efe, tamamı sağlıkçı olan öğrencileri ile birlikte resim sergisi açtı.

25 yıldır hemşirelik yapan Sema Efe, geçirdiği bir rahatsızlık sonrasında doktoru Prof. Dr. Raci Aydın’ın teşvikleri sonucu terapi amacıyla resim yapmaya başladı ve bu zamana kadar 35 resim sergisi açtı. Sema Efe Atölyesi’nin yaptığı tablolar “Sağlıkçıların Fırçalarıyla Resim Sergisi” 12-21 Haziran tarihleri arasında Armada’da sergilendi. Grup Tridy müzik dinletisinin de yapıldığı serginin açılışını Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mahmut Koç gerçekleştirdi. 150 tablonun sergilendiğini kaydeden Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği Hemşiresi Sema Efe, 3 yıldır Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde resim dersleri verdiğini iletti. 150 ye yakın öğrenci yetiştirdiğini söylen Efe, hastanenin kliniklerine de duvar resimleri yapmakta olduğunu ifade etti.Ünlü ressamlardan ders aldığını söyleyen Efe, “Açılan bu sergideki tablolar doktorlar ve hemşireler tarafından yapıldı. Başhekim Doç. Dr. Mahmut Koç ve Başhemşire Zülfiye Selli Ataç’da öğrencilerim arasında bulunmaktadır. ” dedi.

2006 yılından bu yana Sema Efe’den ders aldığını bildiren Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil Duran, “Çocukluğumdan bu yana resim yapmaya ilgim vardı. Ama kabiliyetli olduğumu düşünmezdim. Sema Hoca sayesinde boyamayı, çizmeyi öğrendim. 24 tablom burada sergileniyor.

Hekimler Müzik Grubu
1974 yılından bu yana gitar çalan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diş Polikliniği Sorumlusu Dr. Dt Nesimi Duran, sergiye Grup Tridy olarak destek verdi. Dr. Dt.Nesimi Duran, grupta müzik yapanlardan birinin doktor, diğer beşinin diş hekimi olduğunu söyledi. Sema Efe ile 1 yıl yağlı boya resim çalıştığını ancak hasta yoğunluğu nedeniyle daha sonra devam edemediğini, her zaman yaptıkları müzik ile ressamlara tamamlayıcı rengi vereceklerini ve Armada’da bu etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan Sayın Yıldır Ertem’ teşekkür ettiklerini belirtti.