SON DÖNEMLERDE NELER OKUDUM?

Kitap aksesuar değil, en iyi arkadaştır. Ne mutlu ki bu alışkanlığı edinip, yolunu bilgiyle aydınlatanlara. 

Hayatım boyunca kitaplar benim için gerçekten çok önemli olmuştur. Bu nedenle de artık okuduğum kitapları kendim için arşivlerken, sizlerle de paylaşacağım. 

Uyumadan önce okunan kitabın türü ve rüyalara etkisi diye bir araştırma var mı? Yoksa yapılmalı, sanki kitap türü rüyayı etkiliyor. Bu ara en çok çizgi roman okuduğumu fark ettim, uyumadan önce çizgi roman okuduğumda çok ilginç rüyalar görüyorum. Hadi başlayalım, neler okumuş bakmaya.
Çizgilerle ekonomi
Benim için terapi mekanı kitapçılardır. Sağlık dışında hiç anlamadığım bir konuda #kitap almak istedim.#ekonomi hiç sevmediğim ve anlamadığım bir alan olduğu halde sırf kafamı dağıtmak için aldım. Bir çırpıda bitti. Benim gibi düşünüyorsanız, temel düzeyde de olsa bilgi sahibi olup daha sıcak bakmanız için tavsiye ederim.


İki şehrin hikayesi
Charles Dickens’ın İki şehrin hikayesi #cizgiromanihayal kırıklığı oldu. @ntvyayinlari genelde çok başarılıdır. Ancak bu kitap çok eksik kalmış, konu bütünlüğü olmadığı için anlaşılmıyor.

Haberler
Eleştirel düşüncenin gelişmesi için her şeyi sorular sorarak, merakla birlikte öğrenerek ve üreterek perçinlememiz gerekir.
İşte Alain de Botton, Haberler kitabında bunu yapıyor.
 🌟Haberleri, dizileri, sosyal medyayı kısaca bilgi yağmuru içinde olduğumuz günümüzde gerçekleri bulabilmek için süzgecimizin olması gerekiyor.
 🌟Birçok konuda yaptığım yorumların temelinde de öğrenmek yer alıyor aslında. Daha farklı pencereden hayata nasıl bakarım diye de sorgularım. Benim gibi düşünenlerden biri Botton!
 🌟İşte bu kitapta yazar, haberleri mercek altına alıyor ve yorumları ile bize vizyon kazandırıyor.
 🌟Yorum yapmak, soru sormak ve gözlemlemekle hayatımızı çok daha yaşanası bir hale dönüştürebiliriz. Değişim renk katar  👌🏻 Deneyin.


Julia- Almanak 1
Yeni çizgi roman okumalarıma #julia ile devam ediyorum. Bir kriminoloğun maceralarını anlatan karakterimiz Audrey Hepburn’ün gençlik yıllarını simgeler şekilde çizilmiş. Eğlenirken, öğreten ve gerçekleri araştıran Julia serisinin devamını okuyacağım. İlk kitap bir çırpıda bitti. @cizgidusler yayınevini kutlarım ve yayınların devamını bekliyorum. #sherlockholmes ‘ten sonra yeni kitabımı buldum. #cizgiroman #kitapsarrafi#esraozilekitapsarrafi #kitap #dedektif #kriminolog#cizgiseri


Julia – Almanak2
#julia farklı maceralar yaşarken, kendisini de buluyor. Yaşadıklarından çıkarttığı dersler çok vurucu. Bu da bitti. Serinin diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.


Koltuk
#koltuk özellikle psikologlar ve psikoloğa gitmeyi düşünenler okusun. Çocukluk dönemi gerçekten çok önemli. Bu tip çizgi seriler daha da çok olmalı. Bu harika #kitap @akilcelenkitaplar yayınlarından.#kitapsarrafi #esraozilekitapsarrafi Kitap bir çırpıda bitiyor, okuyun derim.


Steve Jobs gibi düşünmek
Steve Jobs gibi düşünmek, tahmin ettiğimin ötesinde güzel bir kitap çıktı. @ntvyayinlari ‘dan olan kitapta çok önemli noktalara değiniliyor. Yanınızda sizin gibi düşünen harika insanlar varsa tüm projeler gerçek olabilir. İşte bunu vurguluyor.


Çizgilerle Felsefe
Felsefe konusunda temel bilgileri öğrenmeye başladım.  🦋 Bilgi ve sevgi kelimelerinden oluşan felsefe, hayatı sorgulamak, anlamak ve yorumlamak için gerekli.  😊 📚 💕 Eğlenirken öğrenmeyi sağlayan bu kitabı beğendim. Tabii itiraf edeyim felsefe çok karışık.  🙄 @yordamkitap tarafından yayınlanacak başka öğretici serileri de bekliyorum.


Julia-2
#julia serisinin bu kitabında yine çok ilginç maceralara eşlik ettim. Bu sene edindiğim güzel alışkanlıklarımdan biri #cizgiroman okumak oldu. Kesinlikle tavsiye ederim. #kitapsarrafi#esraozilekitapsarrafi

Julia- 3
Julia okumaya devam … Aslında çizgi romanın ötesinde bakış açısını geliştiriyor ve fark yaratmak için vizyon genişletmeyi sağlıyor hem de terapi gibi… Tavsiye ederim.


Julia-4

Julia serisi gerçekten çok çok çok güzel. Kriminolog Julia kötülerin oyunlarını bir bir çözüp, maskelerini indiriyor. Özellikle sorunları çözerken yaklaşımı harika.  😊

Ghost World, okuduğum en kötü çizgi romandı. İçeriğinde ders veren bir şey olmadığı gibi, argolarla örülüydü.