LOKMAN HEKİM’DEN BÜYÜK ADIM

Lokman Hekim Hastanesi, Bilge Üniversitesi ile işbirliği sonucu üniversite hastanesi oldu. Lokman Hekim Hastaneleri’nin Van’da da hizmet verdiğini belirten Lokman Hekim Hastaneleri Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Mehmet Altuğ, “Depremden sonra hizmet veren 3 hastaneden biriyiz” dedi.
Özel hastaneler ile vakıf üniversitelerinde afiliasyon konusu gündeme gelince yeni ortaklıklar oluşmaya başladı. İşbirliği çalışmalarına Ankara’da uzun yıllardır hizmet veren Lokman Hekim Hastaneleri güzel bir örnek oldu. Bilge Üniversitesi Lokman Hekim Sincan Hastanesi olarak 2012-2013 yılında hizmet vermesi planlandığını belirten Lokman Hekim Hastaneleri Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Mehmet Altuğ şunları söyledi: “Bilge Üniversitesi ile afiliasyon (işbirliği) görüşmelerinde önemli bir mesafe aldık. Protokol imzalandı. Lokman Hekim Sincan Hastanesi’nde eğitim verilecek. Hem hastane bünyesinde olan hem de Bilge Üniversitesinin öğretim üyelerinden de ekibe katılacak ve yeni isimlerde olacak.”
Lokman Hekim Hastaneleri Van’da da Hizmet Veriyor
Lokman Hekim Hastaneleri Ocak 2011 tarihinde halka arz olduktan sonra, uygun şartlarda uygun yatırımlar planladıklarını belirten Dr. Altuğ, “Bu çalışmanın ilk adımı Van oldu. Van’da Divan Hayat ve Medisina Van Hastaneleri’ni devraldık. Hastanenin ismi Lokman Hekim Van olarak değişecek. 2011 Şubat ayında devraldık ve depremden sonra hizmet veren 3 hastaneden biriyiz.
32 Yeni Doğan Yoğun Bakım ve 19 Genel Yoğun Bakım
32 yeni doğan yoğun bakım ve 19 genel yoğun bakım hizmeti veriyoruz. Yeşil kartlılara da hizmet veriyoruz. Bizim için işi en iyi şekilde yapıyor olmak önemli. Kalp damar cerrahisi, nöroloji gibi branşlar devraldıktan sonra hizmet vermeye başladı. Buradaki hastanelerimizden de destek gönderiyoruz. 133 hastane yatağı, 300 personeli , 2 koroner yoğun bakım, 3 kalp damar yoğun bakım, 10 gözlem yatağı , 5 ameliyathane ve 39 poliklinik ile hizmet veriyoruz.
Aylık 25 Bin Muayene, 600 Ameliyat
Hastanemizde aylık 25 bin hasta muayene edilmekte, 600 civarında ameliyat yapılıyor. Yoğun bakımlarda yüzde 100’e yakın doluluk oranı ile hastalara hizmet veriliyor. Yeni doğan yoğun bakım servisimize tüm bölgenin hastalarının kabulü yapılıyor. Yakın zamanda Çocuk Cerrahisi ve Plastik Cerrahi branşlarında da hizmet verilmeye başlanılacak” dedi.