KAN ALMADA KARIŞIKLIĞA SON!

Kan alma işlemi sırasında yaşanan karışıkları önleyecek yeni barkod sistemi hakkında Sağlık Dergisine konuşan AREN Genel Müdürü Engin Arel, “Biz hastanelere gidip tanıtım yapmıyoruz, hizmetimizden memnun kalan müşterilerimiz, müşterilerini yaratıyor. Teknik servis hizmeti bulunan firmalar içerisinde, en iyiler kategorisinde yer alıyoruz” dedi.

2001 yılının Kasım ayında kurulan ve spesifik ürünleri ile ülkemize yeni bir soluk getiren AREN Ltd. Şti. kan gazları ve otomatik barkotlama sistemleri ile öncü olmaya devam ediyor.
“Kan Gazları Analiz Cihazı satış ve servisinde oluşan bilgi birikimi ve deneyimimiz bu konuyu faaliyetlerimiz arasına öncelikle almamıza neden olmuştur. Bunun sonucunda 2003 yılının sonlarında dünya pazarına açılan Techno Medica Co., Ltd. firmasının Türkiye tek yetkili temsilcisi olduk” diyen AREN Genel Müdürü Engin Arel, kan gazları analiz cihazı ile hedeflerine ulaştıklarını söyledi.

Pre-Analitik Barkod Etiketleme Sistemleri
Arel, son iki yıldır da hastanelerin yazılım programıyla entegre çalışan kan alma tüplerine barkot hazırlayan ve bu etiketleri tüpler üzerine yapıştıran tam otomatik bir sistemi sunduklarını kaydederek, yeni sistem ile bilgisayar ortamında otomatik olarak tüplerin kan almaya hazır şekilde cihazdan alındığını ifade etti. BC ROBO-585 model cihazının iki modül, sekiz çekmece için saatte 1,440 tüp etiketleme özelliğinin olduğu bilgisini veren Arel, “Bu cihaz kan toplama tüplerinin hazırlanması sırasında karmaşık ve riskli işlemlerin ortadan kaldırılmasını sağlar, güvenli ve hızlı çalışma ortamı sunar. Elle yapılan; tüplerin seçimi, etiketlerin hazırlanıp, yapıştırılması işlemleri BC ROBO – 585 tarafından tam otomatik olarak yapılır. Bünyesinde tüplerin konulduğu çekmecelerin olduğu cihaz, modüler bir sistem özelliği sahiptir. Tek modülden 5 modüle kadar artabilir. Hastanelerin arzu ettiği yöntemler ile hasta ve test bilgileri bilgisayar ortamında cihaza aktarır. Böylece, barkot etiketleri hazırlanarak tüpleri seçiyor, tüpler üzerine barkot etiketlerini yapıştırıyor ve tüpleri hazır şekilde kan alımı için veriyor.” dedi.

35 Dakika’da Çözüm
Fuara katılma nedenlerinin yeni ürünlerini tanıtmak olduğunu kaydeden Arel, firmaları bünyesinde çalışan personelinin çoğunluğunun Japonya’da eğitim aldığını, teknik servis hizmeti konusunda çok titiz davrandıklarını iletti. En iyi teknik servis hizmetini veren firmalar kategorisinde yer aldıklarını ifade eden Arel, “Şirketimizin amacı kusursuz hizmet sunmaktır. Biz hastanelere gidip tanıtım yapmıyoruz, hizmetimizden memnun kalan müşterilerimiz, müşterilerini yaratıyor. Servis arıza ihbarını aldığında Ankara’da 33 dakikada hastaneye ulaşılıyor, yaklaşık 45 dakikada çözüm sunuluyor. Ankara dışında müdahale süremiz yaklaşık 7 saat civarındadır” şeklinde konuştu.

Firma web adresi: www.aren.com.tr