“İBRAHİM KERESTECİ BASIN ÖDÜLLERİ” SAHİPLERİNİ BULDU

Bem-Bir-Sen’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği, İbrahim Keresteci basın ödülleri töreninde gazetecilere plaketleri verildi. Sağlık Dergisi Yazı İşleri Müdürü Esra Öz, basın ödülüne layık görüldü.
Belediyeler ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası’nın (Bem-Bir-Sen) 18. Kuruluş Yıldönümü ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği, 10 Şubat 2010’da vefat eden Sendika Genel Sekreteri İbrahim Keresteci adına verilen basın ödülleri töreninde gazetecilere ödülleri verildi.
Bem-Bir-Sen’in geleneksel olarak düzenlediği İbrahim Keresteci basın ödülleri töreni Ankara Barcelo Oteli’nde düzenlendi. Törende “Çalışma hayatının, kamu sendikacılığının ve sivil toplum örgütlerinin gelişimine sağladıkları katkı” dolayısıyla gazetecilere plaket verildi.
“Basın Çalışanlarının Sürekli Gaspedilen Hakları ile Anmaktayız”
Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay törende yaptığı konuşmada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün bayram olarak kutlandığına işaret ederek, “Ama artık bugünü bayram olarak değil, basın çalışanlarının sürekli gaspedilen hakları, çalışma koşullarının kötülüğü, kendi içindeki gelir dağılımı uçurumu ve fikir özgürlüğü tartışmaları ve uzayan yargı süreçleri ile anmaktayız” dedi.