ELİT PARK HASTANESİ, HİZMETE HIZLI BAŞLADI!

Çorum’da hasta memnuniyetini her gün ölçerek, kusursuz hizmet anlayışı ile hareket eden Özel Elitpark Hastanesi yakın zamanda ESWL ile böbrek taşı kırma işlemine başlayacağı müjdesini verdi.

Farklı çalışma stratejisi ile dikkat çeken Özel ElitPark Hastanesi, kısa sürede ISO 9001 kalite çalışmalarına başladı. Dilek- öneri ve teşekkür formları ile günlük değerlendirmeler yapılarak hasta ve hasta yakınlara dönüş yapılıp, giderilmesi ve yapılması gerekenlerin hemen gerçekleştirilme politikası ile farklı bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Özel ElitPark Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ziya Boyacıoğlu, “Hasta temsilcilerimizle tüm hastalarımıza zamanında yardımcı olunması bizim için çok önemli. Mağduriyet ve memnuniyetsiz hasta riskinin en aza indirilmesinin sağlanması açısından her türlü şikayette geri dönüş yapıyoruz. En iyi hasta memnuniyetini sağlamayı başaracağız” dedi. Böbrek taşı tedavisinde son dönemlerin en iyi yöntemi kabul edildiğini dile getiren Op.Dr. Boyacıoğlu, yakın zamanda hastanelerinde hizmetini vermeye başlayacakları ESWL’nin hastaya zarar veremeyen , etkin ve ekonomik bir tedavi yöntemi olduğuna dikkat çekti.

”Sağlıklı yaşamın yeni ve kalıcı adresi” sloganıyla 2005 yılında yapımına başlanan ve 18 milyon dolarlık yatırım yapılan Özel ElitPark Hastanesi, 49 yatak kapasitesi ve uzman 207 personeli ile hizmet vermeye başladı. Op.Dr. Boyacıoğlu 21 doktorun görev yaptığı hastanede tüm branşlarda sağlık hizmeti verildiğini kaydetti. Elitpark Hastanesinin gerek teknolojik donanımları gerek otelcilik hizmeti ile bölgede birçok alanda ilklere imza attığını kaydeden Op. Dr. Boyacıoğlu, “Şuan bölgenin gerek teknolojik anlamda gerekse sınırsız hizmet sunumunda bir numaralı hastaneyiz. Şubat ayının başında hizmete giren hastanemiz bir ay içerisinde 14 bin kişi sağlık hizmeti aldı. günde ortalama 12-15 arası ameliyat gerçekleştirdik. 2 ameliyathanesi olan hastanemizde ayrıca erişkin ve yeni doğan olmak üzere 2 adet de yoğun bakım ünitesi yer almaktadır. Ayrıca hasta odaları, laboratuarları tıbbi teknolojilerle donatılmış, modern bir ortama sahiptir. Tüm işlemleri hasta temsilcileri aracılığı ile gerçekleştirilip ,böylece hiçbir hasta zorlanmadan ,zaman kaybına uğramadan muayene olmaktadır. Bir ay içinde 450’nin üzerinde ameliyat yapılmış ve tamamı başarıyla sonuçlanmıştır. Çorum’da ameliyat edilemeyen Ankara’ya sevk edilen 3 ameliyattan birisi olan 150 kg ‘lık Makbule Şahin ‘e yapılan kitle çıkarılma ameliyatı hastanemizin ve hekimlerimizin yüzünü güldürmüştür.” dedi.

Hepafiltre İle Bebekler Güvende
4 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesinde hastane enfeksiyonları ve bebek ölümlerini önlemek amacıyla servise Hepafiltre adı verilen bir sistem kurduklarını ifade eden Op. Dr. Boyacıoğlu, havayla bebeklere bulaşan mikropların girişini engelleyen ve bu mikropları süzerek ortadan kaldıran, aynı zamanda servisin ısınmasını ve nemlenmesini de sağlayan merkezi bir sistemle kaplı olduğunu kaydetti. Bin gram ve hatta daha küçük prematüre bebeklerin tedavi ve bakımının sağlanabildiğini vurgulayan Op. Dr. Boyacıoğlu , eski cihazlarla sarılık tedavisi en az 3-4 gün sürerken,LED fototerapi cihazları ile sarılık tedavisinin 12 saatte tamamlandığına dikkat çekti.

Çorum’da Bir İlk Sürfaktan Tedavisi
Ünitemizde değişik nedenlerle zatürree, erken doğum nedeniyle akciğerlerin gelişmemesi gibi solunum sıkıntısı olan bebeklerde moniterize edildiğini kaydeden Op. Dr. Boyacıoğlu, “Kan gazı takibi, gereken tüm tetkikleri ve radyolojik incelemeleri yapılarak, uygun ilaçlar verilerek ve gerekirse solunum cihazı veya CPAP cihazına bağlanarak takip ve tedavi edilebilmektedir. Erken doğan bebeklerin akciğerlerinin gelişmesi için verilen ve bebeklerin yaşam şansını artıran Sürfaktan Tedavisi Çorum’da ilk kez hastanemizde uygulanmaktadır” şeklinde konuştu.

En Son Teknoloji İle Hizmet…
Kemik dansitometrisi, mamografi, MR, USG erişkin ve yeni doğan yoğun bakım, Taş kırma Ünitesi, Endoskopi, check-up merkezi, Ağrı merkezi gibi bölümlerin mevcut olduğunu kaydeden Op. Dr. Boyacıoğlu, “Ameliyathanede ve yoğun bakım ünitelerimizde laminar flow akım donanımı ile Lazer pointerli C kollu röntgen ve PACS sistemimiz mevcuttur. İç ve Orta Anadolu’nun en donanımlı ambulansı ile hizmet vermekte olan hastanemizde sayılabilecek diğer başlıklar; yüksek teknolojili özel mamografi cihazı,MR cihazı, tüm video endoskopi ve laparoskopi ile ilgili girişimlerin yapılabileceği yüksek teknolojili cihazlar, kapalı bel fıtığı operasyonlarının ve kardiovasküler cerrahi işlemlerinin yapılabildiği donanımlı ameliyathane, cihazlar için UPS desteği, endoskopi ve ağrı ünitesi, elektroterapi, ortopedik, nörolojik, romatizmal hastalıklar ve göğüs hastalıkları rehabilitasyonu, Sigara ve obezite tüm iğnesiz akupunktur tedavisi, disposable ördek ve sürgü kullanımı, tek kişilik odalar, süit odalar, odalarda uydu TV yayını ve ADSL bağlantısı gibi hizmetlerdir.” dedi.