AVRUPA’DAKİ TÜRK SAĞLIKÇILAR TEK ÇATI ALTINDA TOPLANIYOR

Avrupa’daki tüm sağlık çalışanlarını bir araya getiren tek Türk örgütlenmesi olan ATSEF’in yeni başkanı Dr. Serdar Dalkılıç seçildi. 

Avrupa’daki tüm Türk sağlık çalışanlarını bir araya getirmek amacıyla kurulmuş olan Avrupa Türk Sağlık Elemanları Federasyonu (ATSEF)’in, 2. Olağan Genel Kurulu Berlin’de 4 Ekim 2014 tarihinde İngiltere, Fransa, Almanya, İsviçre ve Kuzey Kıbrıs’tan gelen delegelerin katılımıyla gerçekleşti. 
Genel Kurul Yeni Yönetim Kurulunu seçti. Başkanlık görevine getirilen Türk Fransız Sağlık Vakfı Başkanı Dr. Serdar Dalkılıç yeni dönemde hedeflerinin, tüm Avrupa ülkelerinde faaliyet göstermek olduğunu söyledi. Bu amaçla özellikle İskandinavya ve Balkan ülkelerindeki meslektaşlarla temasa geçildiğini ve yeni başkan yardımcısı seçilen, İsviçre Türk Hekimleri ve Sağlık Çalışanları Birliği başkanı Dr. Cankut Yüksel ile birlikte bu konuda yoğun çalışacaklarını belirtti.

ATSEF’e Bireysel Üye Olunabilecek
Genel Kurul toplantısında Dr. Serdar Dalkılıç, ATSEF’e bireysel olarak üye olmanın da kolaylaştırıldığını, dolayısıyla bulundukları ülkede henüz bir sağlık derneği olmayan sağlıkçıların bu yolla Federasyona üye olabileceğinin altını çizdi.

Avrupa’daki tüm sağlık çalışanlarını bir araya getiren tek Türk örgütlenmesi olan ATSEF, çeşitli bölgelerde düzenlediği toplantı, seminer ve sempozyumlarla, aynı zamanda Avrupa’da yaşayan Türk toplumuna koruyucu hekimlik konusunda da bilgi ve hizmet veriyor.