8 SAAT UYKUYA KARŞI

Uyku saatinin dayatıldığını ve bunun önüne geçmek için “Sadece Aptallar 8 Saat Uyur” kitabını yazdığını belirten Erdal Demirkıran, “Verilen hayatınızı lütfen başkalarını taklit ederek değil kendinizi gerçekleştirmek için yaşayın” diyor

“İdeal Uyku Süresi: Kişinin en az uyku ile kendisini en dinç, sağlıklı ve maksimum düzeyde randımanlı olarak gördüğü, hissettiği süredir” diyen Erdal Demirkıran, “Verilen hayatınızı lütfen başkalarını taklit ederek değil kendinizi gerçekleştirmek için yaşayın” diyor. Erdal Demirkıran, “Sadece Aptallar 8 Saat Uyur” kitabı Kashna Kitap Ağacından çıktı. Demirkıran, kitabıyla ilgili doktorların hayatlarına ekstra zaman katmandan dolayı buluşlarını umduklarından daha önce gerçekleştirdiklerine dair birçok haber aldığını belirtti.
Erdal Demirkıran, “Sadece Aptallar 8 Saat Uyur” kitabı hakkında Sağlık Dergisi’ne bilgi verdi.
Kitabınızı yazmanızdaki etken nedir?
İşte “Sadece Aptallar 8 Saat Uyur” da sanayi devrimi sırasında İngiltere’de ortaya atılan bir safsatanın hızla yayılarak günümüz insanlığını da çepeçevre kuşatmış bir deli saçması uydurmaca olduğunu görmemden dolayı başta ülkemiz insanları olmak üzere tüm insanlığı bundan kurtarmak adına yazmış bulunmaktayım.
Kitapta vermek istediğiniz mesaj nedir?
“Sadece Aptallar 8 Saat Uyur” kitabında okuyucuma yapılan dayatmalara dayanmalarını, kendi tepkilerini ortaya koymalarını, bir yerde kendi doktorunun kendilerinin olmasını istiyorum. Bu nedenle de diyorum ki; İdeal Uyku Süresi: Kişinin en az uyku ile kendisini en dinç, sağlıklı ve maksimum düzeyde randımanlı olarak gördüğü, hissettiği süredir.

Okurlarınıza iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?
Beş milyar yıllık dünyanın 100 yıllık bir zaman dilimde bir seferliğine verilen hayatınızı lütfen başkalarını taklit ederek değil kendinizi gerçekleştirmek için yaşayın. Ancak bu şekilde ölümsüz, kalıcı ve umut bağlamaya değer işler yapmak için kullanabilir ve bunu böyle başarabilirsiniz.
Kitabınızla ilgili nasıl tepkiler aldınız?
Zamanın yetmediğini söyleyen günümüz gençliği ve çalışanları için biçilmiş kaftan oldu bu kitabım. Mühendis ve doktor gibi insanlık adına çalışan, çabalayan kesimden hayatlarına ekstra zaman katmandan dolayı buluşlarını umduklarından daha önce gerçekleştirdiklerine dair birçok haber aldım. Bu da beni ve ekibimi oldukça şevklendiren ve önyargıların üzerine her seferinde daha azimle gitmemizi sağlayan bir güç oldu aynı zamanda.
Kitabınız yazar olarak size neler kazandırdı?
Zaten az uyuyan biriydim bu kitabımdan sonra daha da az uyuyan biri oldum. Ve bu da bana ekstradan verilmiş bir zaman hatta bir hayat gibi oldu.

ÇEKİLİŞ BAŞLIYOR!

Çekilişe katılmak için yapmanız gerekenler:

Blogu izlemeye almak ( yan tarafta siteye katıl yazan yere tık)

Facebook sayfamı beğenmek (kullanmayanlar için zorunlu değil)

– Bu yazının altına yorum yazmak

Adsız yorumlar dikkate alınmayacak. Adınızı ve mail adresinizi yazarsanız memnun olurum.

6 Mayıs Pazar günü saat 23:00’a kadar yorum bırakabilirsiniz. Çekiliş sonucu 7 Mayıs Pazartesi sabahı buradan duyurulacaktır.

Kazanan Havva ( Ey dost) kazandı. Adresini ilettiğinde kitabı göndereceğim.