2. MES-KON TOPLANTISI AFYON’DA

Afyon İkbal tesislerinde 2.’si gerçekleştirilen Mes-Kon toplantısında hekim ve bayilere, yeni üretilen mikro masajlı varis çorabını tanıtıldı.

3 Mayıs tarihinde Afyon İkbal tesislerinde 2. Mes-Kon semineri, 20 hekim ve 40 bayinin katılımıyla gerçekleştirildi. Ortopedi alanında emin adımlarla yoluna devam eden Mes-Kon Genel Müdürü Cihat Özdemir, Sağlık Dergisi Yazı İşleri Müdürü Esra Öz’e seminer hakkında bilgi verdi. Üretimde 13. yılını tamamladıklarını ve 5 yıldır dünya standartlarında ürettikleri varis çorabının üzerinde çalıştıklarını kaydeden Özdemir, “Hiç bir firmada olmayan mikro masajlı varis çorabını ürettik. Ayak tabanında bulunan baklama dilimi şeklindeki dokuma sayesinde, kişide basınç oluşturarak kan dolaşımını hızlandırıyor. Varisli hastalar ve sürekli ayakta kalan insanların kan dolaşımına yardımcı olan bir çoraptır. Ürettiğimiz ürünlerde materyallerin en iyisini tercih ediyoruz. Bu ürünlerde basınç uygulandığı için varisi olmayanlar bile günü daha zinde geçirebilir. Bu ürünlerde likra kullanıyoruz, bu sebepten üründe her hangi bir deformasyon söz konusu değildir” dedi.

Maliyet açısından etkilese de biz ürünlerimizde kaliteden ödün vermiyoruz. Bizde farklı özellikli ürünler vardır, bunlar arasında bel yastığı ve oturma simitlerinde hava kanalları terlemeyi önler. Toplantının amacı da varis çorabımızı bayi ve hekimlerimize tanıtmaktır.

Bayi sistemi ile çalıştıklarını dile getiren Özdemir, “Boyundan ayağa kadar tüm sağlık sorunlarının tedavisine yönelik çözümler üretiyoruz Bayilerini seçerken kendi ailemizden birini seçer gibi tercih ediyoruz. Ülke çapında çalışma seviyesine göre kıyaslama yaptığımızdan belirli bir sınıflama yapıyoruz. İhalelere bayiler aracılığıyla giriyoruz. Türkiye’nin yüzde 80’inde satış yapıyoruz. Yurt dışında 10 ülkeye ihracat yapıyoruz” şeklinde konuştu.