TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMUNA YENİ BAŞKAN

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurum Başkanlığı görevine Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar başladı. 

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün katılımlarıyla gerçekleştirilen devir teslim töreni ile Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar, 21 Aralık 2015 tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurum Başkanı görevine başladı. 

Devir teslim töreninde konuşan Gümüş,  sağlık camiasında görev ve nöbet bilincinin en üst seviyede olduğunu belirterek, Prof. Dr. Özkan Ünal’a çalışma ve katkılarından dolayı teşekkürlerini ifade etti. Gümüş ayrıca, Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar’a başarı temennilerinden bulundu. 

Yaklaşık bir yıldır Kurum Başkanlığı görevini sürdüren Prof. Dr. Özkan Ünal’a çalışma ve katkılarından dolayı plaket taktim edildi. 


Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurum Başkanı Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar  kimdir?
18 Ocak 1977 yılında Adana’da doğdu. Lise eğitimini 1992 – 1995 yılları arasında Gaziantep Fen Lisesi’nde tamamladı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2001 yılında tıp doktoru olarak mezun oldu. 2001 – 2002 yıllarında Şırnak Silopi Devlet Hastanesinde hekimlik yaptı. 2002 – 2008 yıllarında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahi İhtisasını yapan Nacar, Tabip Asteğmen olarak 2007 – 2008 yılları arasında Diyarbakır Asker Hastanesinde görev aldı.

2009 – 2010 yılları arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Nacar, 2012 – 2014 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Daire Başkanlığı görevinde bulundu.

2014 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yapan Nacar, 18 Aralık 2015 tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı olarak atandı.

Doç. Dr. Osman Arıkan Nacar, evli ve iki çocuk babasıdır.