SANAL NUTRİSYON OKULU AÇILDI

Klinik Enteral Parenteral Nütrisyon (KEPAN) Derneği tarafından üyeleri için hazırlanan “Sanal Nutrisyon Okulu” projesinin yayına başladığını belirten Dernek Başkanı Doç. Dr. Haldun Gündoğdu, okul hakkında bilgi verdi.

 Günümüzde eğitim alınması için farklı toplantılar düzenleniyor. Son dönemlerde e-öğrenme programları tıp alanında daha da çok gündeme gelmeye başladı. Klinik Enteral Parenteral Nütrisyon (KEPAN) Derneği tarafından hazırlanan “Sanal Nütrisyon Okulunu”, multidisipliner olduğu için pek çok branştan uzmanın faydalanabileceği şekilde hazırlandı. Yaklaşık 25 dakika süren derslerin anlatıldığı eğitimden üyeler her zaman faydalanabiliyor. 

Klinik Enteral Parenteral Nütrisyon (KEPAN) Dernek Başkanı Doç. Dr. Haldun Gündoğdu, konu ile ilgili şu bilgileri verdi: “Bu aşamada klinik nütrisyon, genellikle temel ilkeler baz alınarak işlenmeye çalışıldı. Ama altyapı çağımızın modern eğitim teknolojisine uygun olarak hazırlandığı için gerektikçe güncellemeler yapılmaya ve yeni modüller eklenmeye de uygun bir web ortamı oldu. Önemli sayılabilecek gelişmeler olduğunda ya da en geç 2 yılda arayla konular güncellenerek tekrar anlatılacak. Şu anda sadece ders şeklinde anlatımların ve videolar eşliğinde tekniklerin sunulduğu sanal okula bir süre sonra olgu tartışmaları ve testler eklenecek. Kongrelerimizde anlatılan konuların yer aldığı bir bölüm entegre edilecek.

Doktorlar, diyetisyenler, eczacılar, hemşireler ve öğrenciler için güncel bilgileri içeren yararlı bir kaynak oldu. Günlük pratikte klinik nütrisyonla ilgili sorunlara yanıt arayan sağlık çalışanlarının başarısını artırmaya yardım edecek.”

Sanal Nutrisyon Okulu: http://www.nutrisyonokulu.org/ 

Doğru, etik ve tarafsız haberciliğin adresi Med-Index : www.med-index.com Mutlaka ziyaret edin!