Sağlıkta Performans Ve Kalite Kongresi GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞECEK

II. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi, 28 Nisan – 1 Mayıs 2010 tarihleri arasında bürokrat ve akademisyenlerin katılımıyla Antalya Starlight Convention Center/Manavgat’ta yapılacak.

II. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi, 28 Nisan – 1 Mayıs 2010 tarihleri arasında Antalya Starlight Convention Center/Manavgat’ta yapılacak. Kongrenin bu yıl ki teması “Hastanelerin Teşviki ve Güvenliği” olarak belirlendi. Birçok ilkin yaşanacağı toplantıda hastaneler birçok anlamda başarılarını sergileme imkanı bulacak. Hastaneler için düzenlenen yarışmaların sonuçları açıklanacağı toplantıda, ödül töreni gerçekleştirilecek.
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün katılacağı kongrede, “Hastanelerin Teşviki ve Güvenliği” ile ilgili ulusal ve uluslararası konuşmacılar da yer alacak.

Kongrede Türk ve Yabancı Akademisyenler Yer Alacak
Katılımcılar arasında, Türkiye’den İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın’ın yanı sıra, Hacettepe, Marmara, Başkent Üniversitesi gibi birçok üniversiteden akademisyenle birlikte uluslararası akademik camiadan Montréal Üniversitesi’nden François Champagne, London School of Economics’ten Doç. Dr. Didem Ünsal Aktaş da yer alacak.

Bürokratlar Oturum Başkanı Olacak
Akademik camianın yanı sıra ulusal kurumlardan TBMM Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, OHSAD’dan Uz. Dr. Reşat Bahat, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan Uz. Dr. Hasan Çağıl, Hekim Hakları Derneği Başkanı Prof. Dr. Selami Albayrak, TODAİE’den Prof. Dr. Kamil Ufuk Bilgin gibi önemli isimler de katılımcılara bilgi ve deneyimlerini aktaracaklar. Sağlık Bakanlığı Müşaviri Dr.Mehmet Demir de “Tam Gün Yasası, Yönetici Performans Modeli, Hizmet Kalite Standartları ve Özel Hastanelerin Değerlendirilme Süreci” konulu konferansı ile katılımcıların merak ettiği birçok soruyu cevaplayacak.

Uluslararası Katılım Dikkat Çekici
Uluslararası birçok kurum ve kuruluştan da katılımcılar şöyle : Dünya Sağlık Örgütü’nden Enis Barış ve Ann-Lise Guisse ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Eski Direktörü Nata Menabde ; Dünya Bankası Türkiye Ekibi Eski Lideri Sarbani Chakraborty ; NICE’tan Steve Parks ; İngiltere’den Stephan McKenney ; Amerika’dan Rush Üniversitesi’nden Prof. Dr. Robert Mcnutt ; Polonya ESQH Başkanı Basia Kurtuba http://www.sagliktaperformanskalite.org/program.pdf