HEMATOLOGLARDAN SAĞLIK DERGİSİ’NE ÖDÜL

Avrasya Kök Hücre Ve Aferez Toplantısı’nda Sağlık Dergisi Yazı İşleri Müdürü Esra Öz’e, “Avrasya Hematoloji Basın Ödülü”ne layık görüldü

Avrasya Kök Hücre ve Aferez Toplantısı’nda, Sağlık Dergisi Yazı İşleri Müdürü Esra ÖZ’e, ”Avrasya Hematoloji Basın Ödülü” verildi.
Toplantı, 5-8 Mayıs tarihleri arasında Antalya The Marmara Oteli’nde yapıldı. Toplantıya, Avrasya ve Balkan ülkelerinden toplam 160’ı yabancı ülkelerden, 20’si Türkiye’den olmak üzere alanında uzman 180 hematolog katıldı.
Türk hekimler tarafından yurt dışından gelen katılımcılara kök hücre alanında son gelişmelerin aktarıldığı toplantıda, yabancı hematologlara da eğitim verildi.
Toplantıda, ”Lösemide kemik iliği nakli”, ”Kemik iliği bilgi bankası” ve ”Donör seçimi” gibi birçok başlıklı oturumlar düzenlendi.

Sağlık Dergisi’ne Ödül

Toplantının üçüncü günü ilk oturumda Sağlık Dergisi Yazı İşleri Müdürü Esra Öz, kök hücre çalışmaları ve hematologların sorunlarına ilişkin yaptığı haberlerden ötürü ”Avrasya Hematoloji Basın Ödülü”ne layık görüldü.
Anadolu Ajansı Sağlık Muhabiri Yeşim Sert Karaaslan’a da basın ödülü takdim edildi.
Dernek Başkanı Prof. Dr. Süleyman Dinçer, ödülleri takdim ettikten sonra yaptığı konuşmada, ”Sağlık haberciliğinde Sağlık Dergisi’nin üstlendiği doğru, tarafsız ve bilimsel yayımcılıktan ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.