GRUP EMPATİ ÖDÜLLERE DOYMUYOR

Doktorlardan oluşan müzik topluluğu “Grup Empati” 4 yıldır Cihan Can şefliğinde, yarışmalara katılıyor ve çeşitli ödüller alıyor.

Doktorlar insan hayatını kurtarmak ve uzun saatler araştırma yaparak geçirdikleri günlerin stresini farklı hobiler edinerek atıyorlar. “Müzik ile ruhumuzu besliyoruz ve mutlu hissediyoruz” diyen doktorlardan oluşan müzik korosunun üyeleri, alanlarında başarılı isimlerden oluyor. Grup Empati, müzik grubu üyeleri katıldıkları yarışmayı ve çalışmalarını Med-Index’e anlattı. 

Koronun 4 yıl önce Cihan Can tarafından Farkındalık korosunun dışında, “hekimlerin oluşturduğu bir grup olsun” demesiyle başladığını anlatan Prof. Dr. Deniz Yamaç, koronun kuruluşu hakkında şunları söyledi: “Çalışma yerlerimiz ve ortam değişebiliyor ancak içimizdeki müzik sevgisi değişmiyor. Birlikte bir şeyler başarma isteği mutluluk veriyor. İletişim becerileri ile ilgilenen doktorlara olarak, ismini “Empati” koyalım dedik. Yaşamlarına sanatı sokan duyarlı duygusal özellikleri hakim doktorlardan oluşan bir grup. Dolayısıyla bu doktorlar da benliklerini müzikle doyurma şansını buldular. 

Benim gruba katılmam ise; müziğe karşı ilgim ve isteğim var. Meme kanseri hastaları ile de bir koromuz var, arkadaşlarımla çok sesli olması nedeniyle katılıyorum. Çok emek veriyoruz. Zamanımız kısıtlı olduğu için çok çalışamıyoruz ancak, dostluğumuzu artıran ve keyifli zaman geçirmemizi sağlayan bir grup. Katıldığımız son yarışmada Çalgılı Parça Yorumlama ödülü aldık. ”

Prof. Dr. Serdar Kula, koro hakkında şunları söyledi: “Sadece şarkı söylemek değil bu bizim için, ciddi bir ses eğitimi de alıyoruz. Hepsinden önemlisi birlikte olmanın ve güzel şeyler başarmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Yoğun ve stresli mesleğimizde güzel bir pencere araladı Cihan hocamız bize”

“Cihan Hocamız Bize Şarkı Söylemeyi ve Mutlu Olmayı Öğretti”
Doç. Dr. Çiğdem Elmas, bu grubun üyesi olması ile ilgili şunları kaydetti: “Cihan Hocamız bize şarkı söylemeyi ve mutlu olmayı öğretti. O yüzden onu tanıdığıma ve bu grupta olduğuma çok mutluyum.” 

Doç. Dr. Levent Oktar, bir cerrah olarak yoğun çalıştığını ve müziğin kendisi için stresten kaçış olduğunu söyledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim gibi çoğunun daha önce müzikle olan ilgisi dinleyici olmaktan ileri gitmeyen bir grup hekimden, hem de düzenli bir çalışma yapamadan, bir vokal grubu yarattığı için Cihan Hocamıza teşekkür ediyorum ve bu güzel grupta yer aldığım için gurur duyuyorum”.

Grup Empati ile bütün günün yorgunluğunu şarkı söyleyerek attığını belirten Prof. Dr. Nesrin Demirsoy, “Çok keyifli bir ekip. Stresli ve yoğun günler yaşıyoruz dolayısıyla bu grup bizim için terapi gibi oluyor” dedi. 
Prof. Dr. Meltem Yalınay Çırak ise şunları dile getirdi: “Ruhumuzu besliyor. Gerçekten çok keyif alıyoruz. Cihan Hocamıza minnetarız. Çünkü bizi çok geliştiriyor. Bu 3. Yarışmamız olacak, birçok ödüller aldık.” 

“Çılgın Bir Şef Arıyordum”
“Çılgın bir şef arıyordum” diyen Uzm. Dr. Serap Çuhadaroğlu, “Müzik eğitimim vardı. Sınıf arkadaşım Ahmet Çello çalışyordu bu grupta, Misafir olarak girdim. Ben Ankara Tıplıyım. Hekim olmam ortak paydasında katıldım. Çok güzel bir takımız biz. Doktorluğu bıraktım, artık ameliyathanede olmak istemiyorum” diye konuştu. 


Grup Empati prova yaparken…

Uzm. Dr. Serap Çuhadaroğlu, Prof. Dr. Deniz Yamaç, Prof. Dr. Nesrin Demirsoy, Prof. Dr. Meltem Yalınay Çırak
Şef Cihan Can, Doç. Dr. Çiğdem Elmas, Doç. Dr. Levent Oktar ve Prof. Dr. Serdar Kula
Yarışma öncesi

Grup Empati sahnede

Grup Empati 


                                                          Yarışma sonrasında Grup Empati 
 
Doğru, etik ve tarafsız haberciliğin adresi Med-Index : www.med-index.com Mutlaka ziyaret edin!