Çağla Medikal Muadilsiz Bir Antiseptiği Türk Piyasasına Sundu:“OCTENISEPT”

Ünlü dezenfektan markası Shülke&Mayr’ ın Türkiye Genel Distribütörü Çağla Medikal Genel Müdürü Melih Aydınoğlu, direkt açık yaraya uygulanabilen muadilsiz bir antiseptik olan Octenisept adlı ürünü piyasaya sürdüklerini açıkladı.

Dezenfeksiyon alanındaki tüm ürünleri bünyesinde bulunduran Çağla Medikal, ürün yelpazesine çeşitlilik kazandırmaya yönelik çalışmalarına hız verdi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Genel Müdür Melih Aydınoğlu, dezenfeksiyon alanında yenilikler sunmaya devam edeceklerini söyledi. Aydınoğlu, Çağla Medikal’ in 2001 yılında Ankara’da kurulduğunu belirterek, Alman şirketi olan Schülke&Mayr’ ın Türkiye Genel Distribütörü olduklarını ifade etti. Schülke&Mayr’ ın 1889 yılında Almanya’ da kurulduğunu bildiren Melih Aydınoğlu, direkt açık yaraya uygulanabilen muadilsiz bir antiseptik olan Octenisept adlı ürünü piyasaya sürdüklerini açıkladı. Söz konusu ürünün ilaç ruhsatı aldığını belirten Aydınoğlu, bu ürünün dünyanın hiçbir yerinde eşdeğerinin olmadığını kaydetti. Türkiye’de birçok bayii ile beraber çalıştıklarını ancak Ankara merkezli bir firma olduklarını kaydeden Genel Müdür Aydınoğlu, şirketleri için 2007 yılının 2006 yılına göre daha başarılı bir yıl olduğunu söyledi. Aydınoğlu, yeni düzenlenen çerçeve sözleşmesinden dolayı 2007 yılında beklentilerine ulaşamadıklarını belirterek; “Birçok hastanenin çerçeve sözleşmesi ihale sonuçları belli olduktan sonra nasıl bir strateji izleyeceğimiz belli olacak. Bu sorunların üstesinden gelmek için elimizden geleni yapacağız. 2008 yılı için her şeye rağmen 2007 yılına göre daha iyi beklentiler içerisindeyiz. 2009 yılında da bu ivmeye hız kazandıracağımıza inanıyoruz. Hedeflerimiz Türkiye’de bulunan özel hastane, devlet hastanesi, tıp fakülteleri ve askeri hastanelere azami şekilde ulaşıp, ürünlerimizin tanıtımını yapıp, bu yerlerde ürünlerimizin kullanılmasını sağlamaktır. TÜYAP’ a katılım amacımızda bu yönde bir anlam taşımaktadır. Fuarda direkt olarak firmamıza gelen katılımcılara ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi verme olanağını sağlıyoruz. Ulaşamadığımız noktalardaki firmalarla fuarda birebir konuşarak, bulundukları yerlere hizmet vereceğimizi ilettik” dedi.

Kalitemizden dolayı tercih sebebiyiz
Ürün yelpazelerini, yer ve yüzey dezenfektanı, el dezenfektanı, cerrahi alet dezenfektanı, endoskopik alet dezenfektanı, hızlı yüzey dezenfektanı, yara ve mukoza antiseptiği olarak sıralayan Aydınoğlu, ürünlerinin benzerlerinin üretildiğini ancak kaliteli olmalarından dolayı kullanıcılar tarafından kendi ürünlerinin daha çok tercih edildiğini bildirdi.

Aydınoğlu, yeni ve farklı ürünlerin piyasaya sürümü konusunda ilk önceliklerinin ellerindeki ürünü Türkiye’nin her yerine ulaştırmak daha sonrasında yeni ürünlere yönelmek şeklinde olduğunu vurguladı.