BAŞBAKAN, DÜNYAGÖZ’Ü AÇTI

Dünyagöz Hastanesinin açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Batıda George neye layıksa benim ülkemde de Ahmet Mehmet de ona layıktır” dedi.

Dünyagöz Hastanesinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, siyasiler, bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.
Dünyagöz Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu açılış konuşmasında şunları söyledi: “Hastanelerin açılışını sınırladınız, çok iyi yaptınız. Ancak branş hastaneleri bunun dışında tutulmasını istiyorum. 1milyon 500 bin hasta muayene ettik, 200 bin üzerinde ameliyat gerçekleştirdik. 2009 yılında 18 bin civarında yabancı hastaya hizmet vermiş olacağız. Artık vakıf üniversitesi kurmanın zamanı geldi.”

Malatya’daki programı nedeniyle açılış törenine yaklaşık 2 saat geçikmeli katılan Başbakan Erdoğan, konuşmasına gecikmeden dolayı özür dileyerek başladı. Dünyanın en büyük göz hastanelerinden birine sahip olmanın haklı gururunu yaşadığını kaydeden Erdoğan, Ankara bu sağlık tesisi ile birlikte Türkiye’nin en büyük sağlık merkezilerinden biri olmak yolunda da emin adımlarla ilerlediğini ifade etti.


“Hastane Yap Senden Kiralayalım”
Erdoğan, “Ülkemizin sağlık alanında nereden nereye geldiğinin herkes tarafından biliniyor. Sadece devletin yatırım yaparsa yatırım oluyor, sadece devlet yatırım yaparsa işler oluyor mantığını geride bıraktık. Birçok müteahhit arkadaşlarımıza söylüyorum ‘gelin arazi okul yapın devlete 25-30 yıllığına kiralayın’ önerisinde bulunduk. Hastane yap senden kiralayalım biz buna da varız. Bu konuda adım atamadık ama bunu da başaracağız. Hükümetimiz geldiğinde sağlık sektörü kronik sorunlarla uğraşıyordu. Türkiye’nin krizi en az zararla atlatan ülke olacağız. Enflasyon yüzde 30’lardan yüzde 6’lar seviyesine indi, yüzde 24’lük bu fark ise halkın cebinde kaldı” dedi.

“150 Olan Hastane Sayısı Bin 300’e Yükseldi”
Yatırımcıların genellikle bürokratik oligarşiden yakındığını dile getiren Erdoğan, “Bu milleti seven, vatanseverler oligarşiye teslim olmayan bürokratlar olmalı. Göreve gelmeden önce Türkiye’de 150 olan hastane sayısı bin 300’e yükseldi. 350 eczacıdan hizmet alan halkım artık bütün eczanelerden yararlanıyor. Özel hastanelerinde kapısını açtık, hastaneler otururlar sorunu çözerler. Batıdaki George neye layıksa benim ülkemde de Ahmet, Mehmet ona layıktır, biz bunu yapacağız” şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasının ardından Dünyagöz Hastanesi’nin açılış kurdelesini eşi Emine Erdoğan, Bakan Çiçek, Bakan Akdağ, Başkan Gökçek ve Dünyagöz Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu ile birlikte kesti.