8. EURONEURO 2014’TE ISTANBUL’DA

Nörobilim alanında son gelişmeler 8. EuroNeuro 2014’te Istanbul’da yapılacak olan uluslararası toplantıda ele alınacak. 
Türkiye’de ilk defa yapılacak olan EuroNeuro toplantısının yönetimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reaminasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ülkü Aypar ve öğretim üyesi Prof. Dr. Altan Şahin üstelendi. Porto’da düzenlenen 6. EuroNeuro Kongresi’nin kapanış oturumunda 2014 yılında düzenlenecek 8. EuroNeuro Kongresi’nin İstanbul’da yapılacağı açıklandı. Kongrenin Türkiye’de yapılması için 2 yıldır sürdürülen çabaların bu kongrede sonuçlandığını belirten Prof. Dr. Şahin, nörobilim alanında çok önemli bir toplantı olduğunu kaydetti. 
Yurt dışından ve ülkemizden alanında başarılı isimlerin Euroneuro toplantısında konuşmacı olacağını dile getiren Prof. Dr. Şahin, nörologlar, nöroşirürjenler, nöroanestezistler ve temel bilimcilerin nörobilim alanında son gelişmeleri ele alacağını söyledi. 
Prof. Dr. Şahin şunları söyledi: “Programı ve konuşmacıları belirliyoruz. Özellikle Hindistan’dan katılmak isteyen isimler var. Ülkemizden de alanında başarılı isimleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi. 
Kardiyopulmoner Arestte Beynin Durumu 
Prof. Dr. Şahin, toplantıdaki bilimsel içerik hakkında şu bilgileri verdi: “Kalbin durduğu durumlarda nörolojik bir takım değişiklikler oluyor, bu değişliklerle ilgili belçikadan kardiyoloji grubu ile ortak toplantı da olacak. Kardiyopulmoner arestte beynin durumu üzerine araştırma yapacağız. İçeriği büyük bir titizlikle belirliyoruz.”